Stepery

Steppery fungují jako zařízení pro simulaci stoupání po schodech. Jsou ideální pro posílení celého těla a spalování tuků v oblasti nohou, boků a hýždí.

 

Steppery jsou cvičební zařízení, která napodobují chůzi do schodů. Při cvičení na nich posilujete především spodní část těla, ale pokud používáte stojanové steppery s řídítky, můžete zapojit celé tělo. Pravidelným a dlouhodobým cvičením je můžete využít i pro redukční trénink. Zde vám pomůžeme vybrat vhodný typ mezi mini steppery, twist steppery a steppery s řídítky.

Proč si pořídit stepper?

  • Nižší pořizovací náklady
  • Kompaktní rozměry
  • Tichý provoz
  • Úspora elektrické energie

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi mini stepperem a stojanovým stepperem? Stojanové steppery jsou vybaveny madly nebo řídítky, což poskytuje lepší oporu a stabilitu při cvičení. Obvykle nabízejí více funkcí, jako je boční nášlap, snímání pohybu či měření tepové frekvence a spálených kalorií. Díky madlům můžete zapojit více svalových skupin. Na druhou stranu zabírají více místa než mini steppery, které lze snadno uložit do skříně nebo pod postel.

Mohu si na stepperu nastavit zátěž? Většina stojanových modelů umožňuje nastavení zátěže. U mini stepperů je tato funkce vzácnější. Zátěž se obvykle nastavuje posuvem tlumičů, jejich otočením nebo pomocí magnetické brzdy.

Je jeden stepper dostačující pro zlepšení kondice i posílení svalů? Pro tento účel je klíčová možnost regulace zátěže. Pokud chcete zlepšit svou kondici kardio cvičením a zároveň posilovat svaly, potřebujete stepper s nastavitelnou zátěží. Pro kardio cvičení zvolte lehkou zátěž (40 % svého maxima) po delší dobu, a pro posílení svalů vyšší zátěž (80 %) na kratší dobu.

Co potřebuji k cvičení na stepperu? K tréninku na stepperu potřebujete pouze chuť se hýbat, a v případě mini stepperů také rovnováhu. Cvičení na tomto stroji zvládne každý začátečník, a výhodou je, že si trénink můžete přizpůsobit svým dovednostem a kondici.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX